SivukarttaPalaute
 

LP Viestin Mestaruusliigajoukkue 2017-18, LP SALO in CEV Cup 2018

(tietoja päivitetty viimeksi 17.1.2018 data last updated)

nronimiikäpituuspelipaikka
pelatut
liigaottelut
mitalit
(M-liiga/S.cup)
CEV-ottelut
(SalVie/LP Vie)
x. kausi
LP Vie
#nameageheightpositiongames in FINCLmed. in FCL/FCCEV-gamesseas. in LP
1Viktoriia Tuchashvili (UKR)36178passari1163+0+0 / 2+120 (62 yht.)4.
2Hillaelina Hämäläinen29163libero3846+0+3 / 6+1388.
3Roosa Heikkiniemi17175yleispelaaja290+0+0 / 0+041.
4Noora Kosonen24182yleispelaaja1995+1+0 / 4+2357.
5Eeva Puukka28185keskipelaaja3430+2+3 / 0+22 (10 yht.)1.
7Anna Czakan21183keskipelaaja741+1+0 / 2+0123.
8Elina Käsnänen C29179passari1572+0+1 / 3+0104.
9Tuuli Kukkonen18175yleisp. (/ lib.)461+0+0 / 1+082.
10Saana Lindgren17188hakkuri341+0+0 / 1+072.
11Pilvi Kettunen21185keskipelaaja291+0+0 / 1+082.
12Kertu Laak (EST)19188hakkuri15 (136 EST)0+0+0 / 0+04 (10 EST,yht 14)1.
13Ronja Heikkiniemi19182yleispelaaja1122+1+0 / 2+0124.
14Dubravka Rakic (SRB)32191keskipelaaja1664+1+0 / 3+2316.
17Ella Eloranta21184yleispelaaja592+0+0 / 1+183.
6Netta Laaksonen16173yleispelaaja10+0+0 / 0+001. *)
*) tuli mukaan
keskiarvoja23,1180,7

117,6

17.1.2018

Hanhivaara_logo.jpg

Salon Viesti / LP Viesti, maratontaulukko
päivitetty su 19.11.2017
kausia pelattuna
ottelut
voitot
tappiot
pisteet *)
Runkosarjat
23 / 24. menossa
550
412
138
824
Pudotuspelit
17
146
109
37
Yhteensä
696
521
175

HUOM! *) maratontaulukoissa otteluvoitosta lasketaan aina 2 pistettä olipa tulos 3-0, 3-1 tai 3-2
.
NAISTEN SM-SARJAN/SM-LIIGAN RUNKOSARJAN MARATONTAULUKKO 1957-2017 (tilanne ennen kauden 2017-18 alkua)
(Lähde: Suomen Lentopalloliiton Lentopallokirja 2017-18)

sijaseurakaudetottelutvoitottappiotpisteetkultaahopeaapronssiavoitto-%
1.Hämeenlinna *)2665245319990694569,5
2.Oriveden Ponnistus *)3376241135182216753,9
3.Salon Viesti / LP Viesti *)2354340513881085174,6
4.Euran Raiku2249732517265036365,4
5.Vaasan Vasama1847829618259291161,9
6.Valkealan Kajo1846324821549614153,6
7.Pieksämäki *)2256824532349010243,1
8.Karhulan Veikot2041421420042853251,7
9.Joensuun Prihat1437616920733802344,9
10.Jyväskylän Pesä-Veikot122341637132633169,7
12.Somero1230516014532000252,5
13.Pihtiputaan Ploki *)1434414020428000140,7
19.LP Kangasala *)81959410118802148,2
26.Rovaniemen Woman Volley *)5123576611400046,3
27.Kuusamon Pallo-Karhut *)71675411310800032,3
36.LP-Vampula *)37626505200034,2
49.Kuortane *)4749651800012,2

* = pelasi liigassa kaudella 2016-17.

 
Helenankatu 17 - 24240 - SALO - 045 110 2253 - toimisto(a)lpviesti.fi - © LP Viesti