SivukarttaPalaute
 

LP Viestin Mestaruusliigajoukkue 2017-18, LP SALO in CEV Cup 2018

(tietoja päivitetty viimeksi 19.11.2017 / data last updated 19.11.2017)

nronimiikäpituuspelipaikka
pelatut
liigaottelut
mitalit
(M-liiga/S.cup)
CEV-ottelut
(SalVie/LP Vie)
x. kausi
LP Vie
#nameageheightpositiongames in FINCLmed. in FCL/FCCEV-gamesseas. in LP
1Viktoriia Tuchashvili (UKR)36178passari1083+0+0 / 2+118 (60 yht.)4.
2Hillaelina Hämäläinen29163libero3776+0+3 / 6+1368.
3Roosa Heikkiniemi16175yleispelaaja220+0+0 / 0+021.
4Noora Kosonen24182yleispelaaja1915+1+0 / 4+2337.
5Eeva Puukka28185keskipelaaja3430+2+3 / 0+22 (10 yht.)1.
7Anna Czakan21183keskipelaaja661+1+0 / 2+0103.
8Elina Käsnänen C29179passari1492+0+1 / 3+084.
9Tuuli Kukkonen18175yleisp. (/ lib.)381+0+0 / 1+062.
10Saana Lindgren17188hakkuri261+0+0 / 1+052.
11Pilvi Kettunen21185keskipelaaja211+0+0 / 1+062.
12Kertu Laak (EST)19188hakkuri7 (136 EST)0+0+0 / 0+02 (10 EST,yht 12)1.
13Ronja Heikkiniemi18182yleispelaaja1102+1+0 / 2+0104.
17Ella Eloranta21184yleispelaaja532+0+0 / 1+163.
keskiarvoja22,8180,5

116,2

Hanhivaara_logo.jpg

Salon Viesti / LP Viesti, maratontaulukko
päivitetty su 19.11.2017
kausia pelattuna
ottelut
voitot
tappiot
pisteet *)
Runkosarjat
23 / 24. menossa
550
412
138
824
Pudotuspelit
17
146
109
37
Yhteensä
696
521
175

HUOM! *) maratontaulukoissa otteluvoitosta lasketaan aina 2 pistettä olipa tulos 3-0, 3-1 tai 3-2
.
NAISTEN SM-SARJAN/SM-LIIGAN RUNKOSARJAN MARATONTAULUKKO 1957-2017 (tilanne ennen kauden 2017-18 alkua)
(Lähde: Suomen Lentopalloliiton Lentopallokirja 2017-18)

sijaseurakaudetottelutvoitottappiotpisteetkultaahopeaapronssiavoitto-%
1.Hämeenlinna *)2665245319990694569,5
2.Oriveden Ponnistus *)3376241135182216753,9
3.Salon Viesti / LP Viesti *)2354340513881085174,6
4.Euran Raiku2249732517265036365,4
5.Vaasan Vasama1847829618259291161,9
6.Valkealan Kajo1846324821549614153,6
7.Pieksämäki *)2256824532349010243,1
8.Karhulan Veikot2041421420042853251,7
9.Joensuun Prihat1437616920733802344,9
10.Jyväskylän Pesä-Veikot122341637132633169,7
12.Somero1230516014532000252,5
13.Pihtiputaan Ploki *)1434414020428000140,7
19.LP Kangasala *)81959410118802148,2
26.Rovaniemen Woman Volley *)5123576611400046,3
27.Kuusamon Pallo-Karhut *)71675411310800032,3
36.LP-Vampula *)37626505200034,2
49.Kuortane *)4749651800012,2

* = pelasi liigassa kaudella 2016-17.

 
Helenankatu 17 - 24240 - SALO - 045 110 2253 - toimisto(a)lpviesti.fi - © LP Viesti