SivukarttaPalaute
 

LP Viestin Mestaruusliigajoukkue 2017-18, LP SALO in Champions League 2018

(tietoja päivitetty viimeksi 25.9.2017)

nronimiikäpituuspelipaikka
pelatut
liigaottelut
mitalit
(M-liiga/S.cup)
CEV-ottelut
(SalVie/LP Vie)
x. kausi
LP Vie
#nameageheightpositiongames in FINCLmed. in FCL/FCCEV-gamesseas. in LP
1Viktoriia Tuchashvili (UKR)36178passari1013+0+0 / 2+116 (58 yht.)4.
2Hillaelina Hämäläinen29163libero3706+0+3 / 6+1348.
3Roosa Heikkiniemi16175yleispelaaja170+0+0 / 0+001.
4Noora Kosonen24182yleispelaaja1855+1+0 / 4+2317.
5Eeva Puukka28185keskipelaaja3360+2+3 / 0+20 (8 yht.)1.
7Anna Czakan21183keskipelaaja591+1+0 / 2+083.
8Elina Käsnänen C29179passari1422+0+1 / 3+064.
9Tuuli Kukkonen18175yleisp. (/ lib.)321+0+0 / 1+042.
10Saana Lindgren17188hakkuri191+0+0 / 1+032.
11Pilvi Kettunen21185keskipelaaja141+0+0 / 1+042.
12Kertu Laak (EST)19188hakkuri0 (136 EST)0+0+0 / 0+00 (10 EST)1.
13Ronja Heikkiniemi18182yleispelaaja1032+1+0 / 2+084.
17Ella Eloranta21184yleispelaaja502+0+0 / 1+143.
keskiarvoja22,8180,5109,8

Hanhivaara_logo.jpg

Allaolevassa osiossa:

* LP Viestin pelaajien joukkuekuva kaudella 2016-17
* pelaajaluettelo taustatietoineen
* LP Viestin / Salon Viestin tiivistetty maratontaulukko
* SM-sarjan / Mestaruusliigan maratontaulukko

Kiitos.JPG

Joukkue 4.jpg
(kuvasta puuttuvat Taru Alho sekä Salon Viestin farmipelaajat Saana Lindgren ja Salla Virtanen)

LP Viestin Mestaruusliigajoukkue 2016-17 (tiedot päivitetty 17.4.2017)

nronimiikäpituuspelipaikka
pelatut
liigaottelut
saavutetut
mitalit
(M-liiga/S.cup)
CEV-ottelut
(SalVie/LP Vie)
1Viktoriia Tuchasvili (UKR)36180passari1013+0+0 / 2+114
2Hillaelina Mäntylä28163libero3706+0+3 / 6+134
4Noora Kosonen23182yleispelaaja1855+1+0 / 4+229
5Nadezhda Gokhshtein (RUS)34193keskipelaaja621+1+0 / 2+04
7Anna Czakan20183keskipelaaja591+1+0 / 2+07
8Elina Käsnänen29179passari1422+0+1 / 3+04
9Tuuli Kukkonen17174yleispelaaja321+0+0 / 1+02
10Pauliina Vilponen C25190hakkuri1911+2+1 / 2+06
11Pilvi Kettunen21185keskipelaaja141+0+0 / 1+02
12Iida Eskonmaa21162libero961+0+0 / 1+01
13Ronja Heikkiniemi18182yleispelaaja1032+1+0 / 2+06
14Taru Alho31179yleispelaaja2751+2+0 / 2+11
15Vera Klimovich28185keskipelaaja381+0+0 / 1+02
Ella Eloranta (loukkaantuneena)20184yleispelaaja502+0+0 / 1+14
keskiarvoja25,0180,1123,2
17Saana Lindgren17188hakkuri19farmisopimuspel./Salon Viesti
Salla Virtanen16172passari6farmisopimuspel./Salon Viesti

Salon Viesti / LP Viesti, maratontaulukko
päivitetty ma 13.3.2017
kausia pelattuna
ottelut
voitot
tappiot
pisteet *)
Runkosarjat
23
543
405
138
810
Pudotuspelit
17
146
109
37
Yhteensä
689
514
175

HUOM! *) maratontaulukoissa otteluvoitosta lasketaan aina 2 pistettä olipa tulos 3-0, 3-1 tai 3-2
.
NAISTEN SM-SARJAN/SM-LIIGAN RUNKOSARJAN MARATONTAULUKKO 1957-2016 (tilanne ennen kauden 2016-17 alkua, kärkikolmikon osalta 13.3.2017)
(Lähde: Suomen Lentopalloliiton Lentopallokirja 2016-17)

sijaseurakaudetottelutvoitottappiotpisteetkultaahopeaapronssiavoitto-%
1.Hämeenlinna *)2662642919785893568,5

tilanne 13.3.2017

65245319990669,5
2.Oriveden Ponnistus *)3373639534179016653,7

tilanne 13.3.2017

76241135182253,9
3.Salon Viesti / LP Viesti *)2351738413376875174,3

tilanne 13.3.2017

54340513881074,6
4.Euran Raiku2249732517265036365,4
5.Vaasan Vasama1847829618259291161,9
6.Valkealan Kajo1846324821549614153,6
7.Pieksämäki *)2154224130148210244,5
8.Karhulan Veikot2041421420042853251,7
9.Joensuun Prihat1437616920733802344,9
10.Jyväskylän Pesä-Veikot122341637132633169,7
12.Somero1230516014532000252,5
15.Pihtiputaan Ploki *)1331812719125400139,9
19.LP Kangasala *)7169838616802149,1
29.Rovaniemen Woman Volley *)49748499600049,5
32.Kuusamon Pallo-Karhut *)6141391027800027,7
43.LP-Vampula *)25016343200032,0
46.Tampereen Mesto *)410215873000014,7
54.Kuortane *)3566501200010,7

* = pelasi liigassa kaudella 2015-16.

 
Helenankatu 17 - 24240 - SALO - 045 110 2253 - toimisto(a)lpviesti.fi - © LP Viesti